Συμβάλουμε στην εξέλιξη της προσωπικότητας του παιδιού

Στην Databank συμβάλουμε στην εξέλιξη της προσωπικότητας του παιδιού και την παρακολουθούμε με τους παρακάτω τρόπους:

01. Με το test αυτοπεποίθησης το οποίο μπορούν να κάνουν ΔΩΡΕΑΝ όλοι οι μαθητές με ηλικία πάνω από 12 ετών

Για κάθε απάντηση που δίνει το παιδί, το τεστ προσφέρει ενέργειες βελτίωσης:

• Προς τον μαθητή για να τις εφαρμόσει στον εαυτό του.
  • Ξεχωριστά προς το γονέα του, για να υποστηρίξει την καθημερινή οικογενειακή ζωή,
  • Προς τους καθηγητές του φροντιστηρίου για να υποστηρίξουν την εκπαιδευτική διαδικασία.

Αυτό σημαίνει ότι: έχουμε ένα εξαιρετικά χρήσιμο, αποκαλυπτικό και εκπαιδευτικό μέσο διάγνωσης και ανάπτυξης θάρρους, της αυτοπεποίθησης και της αυτοεκτίμησης του μαθητή, με την υποστήριξη των γονέων του και των καθηγητών του φροντιστηρίου.

02. Με τις πληροφορίες που παίρνουμε από τον τρόπο που αντιμετωπίζουν οι μαθητές μας δυσκολίες στα μαθήματα και στα διαγωνίσματα. Ο τρόπος που ο μαθητής αντιμετωπίζει τις προαναφερόμενες δυσκολίες δίνει σημαντικές πληροφορίες στους γονείς και στους καθηγητές για τον χαρακτήρα του μαθητή.

03. Με την πληροφόρηση για την εξέλιξη της προσωπικότητας του παιδιού σας σε τομείς όπως «αντιμετώπιση δυσκολίας», «ενθάρρυνση και φοβίες», «πειθαρχία και αφοσίωση», για να καταλάβουν και οι γονείς σε ποιους τομείς χρειάζεται να το βοηθήσετε περισσότερο στο σπίτι.